Everwin
| Brand: | Everwin |
|---|---|
| Crown Series: | PL59 |
| Crown Type: | Standard Crown |
| Fastener Collation: | Strip Collation |
| Fastener Gauge: | 17 |
| Fastener Width: | 15/16" |
| Magazine Capacity: | 100 Staples |
|---|---|
| MFR Part No: | SN32-590W |
| Power Source: | Pneumatic |
| Tool Weight: | 9.0 lbs |
| Working Materials: | Corrugated to Wood, Fabric to Wood, Foam to Wood, Plastic to Wood |
There are no reviews yet.