Spotnails
1 Case of 10,000
| Boxes & Cases: | 1 |
|---|---|
| Brand: | Spotnails |
| Case Weight: | 34 lbs |
| Crown Series: | WCPT |
| Crown Type: | Standard Crown |
| Fastener Collation: | Strip Collation |
| Fastener Finish: | Galvanized |
| Fastener Gauge: | 14 |
| Fastener Length: | 7/8" |
|---|---|
| Fastener Point: | Chisel Point |
| Fastener Width: | 15/16" |
| MFR Part No: | 2407PGH-10M |
| OEM Series: | 2400 |
| Tensile Strength: | High Tensile |
| Working Materials: | Aluminum to Wood, Sheet Metal to Sheet Metal, Sheet Metal to Wood, Wood to Wood |
There are no reviews yet.