Josef Kihlberg
10 Boxes of 10,000
| Boxes & Cases: | 10 |
|---|---|
| Brand: | Josef Kihlberg |
| Case Weight: | 54.2 lbs |
| Crown Series: | NCSK |
| Crown Type: | Standard Crown |
| Fastener Collation: | Strip Collation |
| Fastener Finish: | Galvanized |
| Fastener Gauge: | 19 |
| Fastener Length: | 5/8" |
|---|---|
| Fastener Point: | Chisel Point |
| Fastener Width: | 1/4" |
| MFR Part No: | JK780-16 |
| OEM Series: | 780 |
| Tensile Strength: | Standard Tensile |
| Working Materials: | Wood to Wood |
There are no reviews yet.