Josef Kihlberg
10 Boxes of 5,000
| Boxes & Cases: | 10 |
|---|---|
| Brand: | Josef Kihlberg |
| Case Weight: | 57 lbs |
| Crown Series: | ICSM |
| Crown Type: | Standard Crown |
| Fastener Collation: | Strip Collation |
| Fastener Finish: | Galvanized |
| Fastener Gauge: | 18 |
| Fastener Length: | 1" |
|---|---|
| Fastener Point: | Chisel Point |
| Fastener Width: | 3/8" |
| MFR Part No: | JK782-25CC |
| OEM Series: | 782 |
| Tensile Strength: | Standard Tensile |
| Working Materials: | Aluminum to Wood, Sheet Metal to Wood, Wood to Wood |
There are no reviews yet.