Josef Kihlberg
10 Boxes of 20,000
| Boxes & Cases: | 10 |
|---|---|
| Brand: | Josef Kihlberg |
| Case Weight: | 42 lbs |
| Crown Series: | LB71 |
| Crown Type: | Standard Crown |
| Fastener Collation: | Strip Collation |
| Fastener Finish: | Galvanized |
| Fastener Gauge: | 22 |
| Fastener Length: | 1/2" |
|---|---|
| Fastener Point: | Chisel Point |
| Fastener Width: | 3/8" |
| MFR Part No: | JK670-12 |
| OEM Series: | 670 |
| Tensile Strength: | Standard Tensile |
| Working Materials: | Fabric to Plastic, Fabric to Wood |
There are no reviews yet.