Klinch-Pak
8 Boxes 2,100
| Boxes & Cases: | 8 |
|---|---|
| Brand: | Klinch-Pak |
| Case Weight: | 42.4 lbs |
| Crown Series: | PL59 |
| Crown Type: | Standard Crown |
| Fastener Collation: | Strip Collation |
| Fastener Finish: | Liquor Finish |
| Fastener Gauge: | 17 |
| Fastener Length: | 1-1/4" |
|---|---|
| Fastener Point: | Chisel Point |
| Fastener Width: | 15/16" |
| MFR Part No: | K-590-32K |
| OEM Series: | K-590 |
| Tensile Strength: | Standard Tensile |
| Working Materials: | Corrugated to Corrugated, Corrugated to Wood |
There are no reviews yet.